Субота, 01.02.2025, 08:51
Головна Реєстрація
Вітаю Вас, Гість
Ваша думка
Розміщення реклами на яких засобах і носіях варто заборонити?
Усього відповідей: 20
Увійти
Пошук
Теги
Кориснo
Бібліотека
Головна » Статті » Реклама

Перший у Запоріжжі
Про початок кар’єри…
Ви знаєте, я ніколи б і уявити не міг, що буду працювати в рекламному бізнесу. Займатися концертною діяльністю – так. Бо я завжди любив різноманітні конкурси, фестивалі, завжди був ведучим різних заходів. Це дійсно мені подобалось. Але що ж таке реклама…я і уявлення жодного не мав.
У 1991 році почав працювати у рекламному відділі газети «МИГ». Розумів я хіба що окремо слово «відділ» та «газета». Потім вже була робота над журналом «Ваш партнер». І зараз «Мусін Арт Групп». Про концертну діяльність я взагалі можу розповідати дуже довго, так що ви краще про неї не запитуйте. А то я можу затягнути нашу зустріч і потім вже не вийти з цією теми.

Про трьох китів в рекламі…
Взагалі, на той момент мало хто уявляв як треба працювати, що варто робити. Але одне я можу сказати точно. Ще тоді я зрозумів, що дуже важливим я є особистий контакт. Так, можна подзвонити, поговорити по телефону, з’ясувати якісь деталі. Але ніщо не замінить особистої зустрічі. У свій час я пам’ятаю, як ходив пішки до кожного офісу та пропонував послуги. Тому по телефону варто лише попередньо познайомитись та обов’язково домовитись про зустріч. Дехто вважає це непотрібним і лише тратою часу.

У мене був один такий цікавий випадок. Прийшов я додому до одного з клієнтів. І потрібно було йому запропонувати певні варіанти та відповідні суми до сплати. А він в цей час дивився футбольну трансляцію. І що ви думаєте? Ми з ним декілька годин по обговорювали всі останні футбольні новини, матчі, тощо. І лише потім він запитав про мету мого візиту. Та після годин обговорення тієї теми, яка йому цікава, він вже був готовий до будь-якого проекту та будь-якої ціни послуги.

Так що, особистий контакт та безпосередня розмова - один з тих «трьох китів», як я вважаю, на яких і тримається рекламний бізнес. Ще б я назвав знання предмету реклами. Елементарний приклад, ось звичайна кулькова ручка. І щоб створити якісну рекламу, треба чітко знати для чого ця ручка взагалі необхідна. Якщо ти сам не розумієш для чого цей предмет, то ти ніколи не зможеш його прорекламувати.

Третій «кит» - це сама подача реклами. Рекламне повідомлення, оголошення, ролик, будь-який рекламний продукт повинен бути цікавим!!! Він не може бути банальним, нудним чи таким, який ніхто не зрозуміє. В кожному повинно щось таке…як знаєте, ми іноді можемо сказати «це було смачно!». Ось і рекламний продукт повинен в певному сенсі бути саме «смачним». Поки я чекав на початок нашої зустрічі, бачив біля цієї аудиторії різні оголошення. Розмовляю по телефону і водночас роздивляюсь їх здалеку. І бачу один «цікавий» екземпляр. Білий стандартний аркуш, зверху щось великими літерами написано, а потім в чорній рамці прізвища. Чесно, подумав, щось сталося, якась трагедія, бо ж прізвища у чорній рамці. Підходжу ближче і читаю, що це дякують таким-то студентам за участь у якомусь фестивалі. Це розумієте, відверто, просто жах. Як можна таку інформацію, привітальну та урочисту подавати у вигляді некрологу?

Тому кожен рекламіст, особливо той, хто лише починає працювати, повинен зрозуміти такі речі та не повторювати подібних помилок. Так що просто пам’ятайте: особистий контакт, предмет реклами, подача реклами.

Ще трохи про особистий контакт. Може виникнути така ситуація, що рекламіст не знає свого клієнта взагалі, його смаки і вподобання. Можливо, що буде навіть трохи боятись свого замовника. Розкажу приклад зі свого життя. Більш розкутою, дружньої людини, ніж Алла Пугачьова, я не знаю. Хоча навіть зараз, коли ми вже довго знайомі і працювали багато, я іноді тремчу поруч з такою «зіркою». Проте як би я не знав її особисто, то певні стереотипи, які є у кожного, залишились у моїй свідомості. Тому, не лінуйтесь, краще сходіть на зустріч і познайомтесь, поговоріть «вживу», а не по телефону.

Про студентську практику…
 Якщо говорити про те, де краще вашим студентам-рекламістам проходити практику…Я б порадив не йти до рекламних відділів у ЗМІ. Специфіка їх роботи дійсно така, що навряд ви створите там щось своє чи побачите, як це роблять інші. Туди просто надсилають готовий макет і шукають де б його розмістити. А ті рекламні повідомлення, які самостійно створюються, вони не варті того, щоб за ними вчитися. Рекламні агенції самі по собі не створені і не підготовлені для того, щоб мати практикантів. Ту роботу, які ви можете отримати там, часто студенти сприймають якось негативно. А часто пропонують ось саме те, про що я говорив на початку – напрацювання контактів з рекламодавцями.
Зараз вже і транспорту різного безліч, можно спокійно доїхати в будь-який район міста. А студенти лінуються і не сприймають серйозно таких завдань.

Особисто я, порадив би йти на практику до рекламних відділів в організаціях, а не у ЗМІ. Саме певна компанія або фірма піклуються, як правило, більше про свою рекламу і створюють її самостійно, враховуючи всі особливості роботи організації. В нашому місті є декілька таких, яких би я поставив за приклад: «Александр», «Золотой век», «Молочный доктор», «Хортица», «Хлібодар», «Селена». Ось такий приблизний список. 

Про теорію і практику…
Я знаю, що студенти досить скептично ставляться до вивчення тих чи інших дисциплін. Мовляв, реклама є практичною діяльністю, що нам треба більше практики і взагалі не потрібна теорія. Я б сказав наступне. Так, я погоджуюсь, що все краще можна дізнатись саме на практиці. За своїм досвідом можу сказати, що я дізнавався більшість речей про роботу в рекламі саме через безпосереднє виконання того чи іншого завдання. Потім почав читати наукову літературу, яка тільки почала з’являтись, і зрозумів, що дуже багато якихось положень, особливостей, теорій, моделей, тощо, вже існують. Що певні якісь дії, технології, які я вивчав довго практично, давно працюють. Є пояснення тим чи іншим явищам, є приклади та певні засади, які дійсно повинні втілюватись і втілюються нами на практиці. Що теорія – це не простий звук, це ті певні закони, які живуть практично.
Якби в мене була можливість дізнатись про них раніше, я б не витрачав стільки часу, щоб знайти відповідь на практиці метод спроб та помилок. Тому ті дисципліни, які безпосередньо стосуються рекламного бізнесу, я думаю, повинні бути пріоритетом у студентів. 

А щодо інших дисциплін, які вони зустрічають із ще більшим обуренням, я б сказав так. Що в кожній науці, справі ви просто повинні знайти щось цікаве для себе, що може стосуватись не обов’язково реклами, але і ваших особистих інтересів. Не буває такої диспицпліни, з якої не можна було б взяти для себе щось корисне. Просто треба шукати це і брати все по-максимуму. Рекламіст повинен бути обізнаним у багатьох сферах, бо ніколи ж не знаєш, що завтра будеш рекламувати, хто стане твоїм клієнтом. Тут згадайте про другого «кита» - предмет реклами. Так що знання у багатьох сферах є невід’ємними складниками успіху. Це беззаперечно.

Про жінок в рекламному бізнесі…
Та ні, це не правда, коли говорять про те, що рекламний бізнес – це чоловічий бізнес. Абсолютна неправда. Єдине, таке враження може складатись через те, що більшість керівників агентств, відділів – це саме чоловіки. А аудиторія, як правило, запам’ятовує лише керівників і начальників. Про них більше говорять і розповідають. Але жінок в рекламі, насправді, набагато більше. Керівників-жінок, так, мало. Проте чоловіків серед рекламних агентів та менеджерів важко знайти. Все лише одні молоді жінки. Так що рекламний бізнес в цьому питанні не має жодних стереотипів чи то забубонів.

Про роботу в команді…
Моя думка, що працювати в команді ефективно можна лише в тому випадку, коли всі люди в ній орієнтовані на одну мету. У команді можуть бути різні особистості, зі своїм характером, особливостями поведінки, тощо. Але всіх їх об’єднати можна лише за допомогою однієї спільної мети, яку всі розуміють.

Ще важливо, щоб кожен відповідально ставився до своєї роботи. І не тільки в тому сенсі, щоб вчасно щось робити. Але і головне - ЯК. Не люблю людей, яким один раз пояснив, що необхідно зробити. Запитуєш чи треба щось повторити чи додатково розповісти, вам кажуть – ні. Начебто все зрозуміло, можна виконувати завдання. Але ж через певний час на вас звалиться тонна запитань саме про те, що ви нещодавно пояснили. Мій принцип такий – якщо щось не зрозуміло, якщо ти чогось не знаєш, то необхідно запитати. Треба вміти визнавати, що ми не можемо знати все. А робота не може визнавати того, що ви і не знаєте, і не запитуєте і в результаті – нічого не робите. Або робите, але ж зовсім не так. Не люблю непрофесіоналізм. Я взагалі вважаю, що треба прагнути до вищого рівня професіоналізму. В усіх деталях і навіть дрібницях, тому що реклама повинна бути закінченим витвором. Все повинно бути продуманим, нічого зайвого. Тому роботу, як я вважаю, треба робити на відмінно, або не робити взагалі.

Про життєве кредо…
Так, є в мене таке правило. Стосується не лише роботи, а і життя взагалі. Звучить воно «На роботу, як додому. Додому, як на роботу». Це стосується будь-якого бізнесу, не лише рекламного. Бо коли ти приходиш на роботу, яка тобі подобається, від якої ти отримуєш задоволення, де в тебе гарний настрій, то і результат буде відповідний. Прибуток і ефективність теж будуть. Який же буде результат, коли ти ненавидиш своє робоче місце, завжди такий пасивний, сумний, робота як каторга? І водночас, коли приходиш додому, не можна вдаватися до того, що тут вже можна собі лягти і лежати. Нічого не роблю, бо я ж вдома. Це хибна думка. Вдома потрібно працювати. Тут маю на увазі не лише фізичний труд у прямому сенсі. Існування родини і дружні стосунки в ній – це велика праця. Можна сказати, що це правило, моя певна формула успіху. Просто треба ставитись уважно і відповідально до кожної сфери свого життя, удосконалюватись, отримувати від них задоволення, і тоді у вас неодмінно все вийде.

Листопад 2010 року
Категорія: Реклама | Додав: MariaMiller (17.04.2012) | Автор: Марія Мельник
Переглядів: 417 | Коментарі: 1 | Теги: рекламіст | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Valeriya  
0
талановита людина - талановита в усьому) не вийшло з рекламою..займемося PR.
таких людей мало (особливо в ZP), а тому є, на чиї досягнення орієнтуватися)) ну майже. book book

Ім`я *:
Email *:
Код *: