У мусульманському світі існують незвичайні заборони на рекламу, зумовлені національними і релігійними особливостями ісламських країн. Будь-яка реклама на території арабських країн, включаючи логотип, повинна бути в примусовому порядку адаптована під місцеві культурні цінності та мову. І щоб уникнути можливих проблем, необхідно знати, що символізують різні тварини, позначають символи і як можуть бути інтерпретовані ті чи інші предмети в ісламських країнах. Так наприклад, собаки вважаються «брудними тваринами», тому їх рідко можна побачити в рекламі. Є й інші особливості, наприклад риба символізує християнство, ворона - смерть, а хамелеон - лицемірство. Будь-які прояви надприродних сил (відьми, чарівники, вампіри, прибульці) можу бути інтерпретовані як прирівнювання до Бога, тому заборонені до демонстрації. Крім того, з особливою обережністю слід використовувати слова «створювати» і «найбільший», так як вони також асоціюються з Богом. Наркотики, алкоголь або просто порожній келих шампанського не можуть бути зображені в рекламі. Виняток - соціальна реклама. Також під суворою забороною гомосексуальність і будь-які натяки на нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Хрестові походи залишили глибоку рану в арабській психології, тому будь-які форми хрестів розглядаються як порушення. Тому в країні немає організації «Червоний Хрест» - вона тут називається «Червоний Півмісяць».. Не повинні використовуватися в якості візуальних символів зірки Давида або п'ятикутна червона зірка, в тому числі на прапорі США. Варто враховувати, що покажчики означають зворотну спрямованість, оскільки в арабських країнах читають справа наліво.
Такі слова, як «насолоджуйтеся» або «захоплюючий», можуть бути зрозумілі як опис сексуальних мотивів, тому їх уникають. Оголеність заборонена в будь-якому вигляді. Ісламська культура дуже консервативна, тому показувати шкіру можна лише на обличчі, руках та ступнях ніг. Окремі країни, наприклад ОАЕ більш ліберальні.
Щоб захистити своїх громадян від розпустиу, цензорам доводиться вдаватися до неймовірним зусиллям. На допомогу приходить фотошоп і підручні засоби - чорний маркер, папір і клей. Враховуючи, що навіть невинне декольте робить жінку недозволено оголеною, роботи у службовців державної машини хоч відбавляй.
. Особлива увага приділяється рекламі фільмів, вона повинна бути відретушована щоб дотримуватися суворої культури. Ноги, груди і навіть плечі повинні бути закриті. Це відноситься не тільки до жінок, але і до чоловіків. Навіть мультиплікаційні герої повинні бути одягнені. Скубі-Ду (Було - Стало). Арабська цензура часто стає приводом для жартів у зовнішній рекламі та рекламі відомих брендів. Невдоволення строгими вимогами, що пред'являються до реклами в арабських країнах, висловили відвідувачі лондонського метро, зафарбувавши щит Dolce & Gabbana, і бренд Wonderbra.
Бренди Виробляючи адаптацію брендів для азіатського ринку, компанії стикаються з вимогою написати свою назву арабською в'яззю. При цьому, спробувавши зберегти хоча б якийсь натяк на всесвітньо відомий фірмовий стиль. Чи багато ми знаємо брендів, імена яких пишуться в оригіналі в'яззю? Як зберегти фірмового стиля, перевернувши слово дзеркально? Найчастіше це і не вдається. І зв'язок між оригіналом і локалізацією можна тільки умовно - за допомогою фірмових кольорів, висоти букв. Велика частина адаптацій - буквальні транслітерації латинки на арабську в'язь. За законом більшості арабських країн, назва арабською має йти першим. А ми звикли бачити першим назва англійською. В цьому випадку задоволеними залишаються обидві сторони. І захід, який читає зліва направо, і схід, який читає справа наліво. Для всіх нас «правильна» вивіска йде першою.
Джерело: http://Libo.Ru |